Keeled ja mitmekeelsus koolis
Kui Sind huvitavad keeled, mitmekultuurilisus ja hariduselu, siis bakalaureuseõppekava „Keeled ja mitmekeelsus koolis“ on parim valik erialaste baasteadmiste omandamiseks. Peale magistriõpinguid on sul võimalus saada kas venekeelse põhikooli või siis mitmekeelse gümnaasiumi mitme erineva võõrkeele õpetajaks. Teise erialana saab õppida keelekümblust, mida mujal Eestis erialana ei õpetata.
ÕPPETÖÖ
Õppekava eesmärgiks on valmistada ette heade erialaste teadmiste ja oskustega üliõpilasi, kes on suutelised jätkama õpinguid magistriõppes omandamaks õpetaja kutset või töötama humanitaarainete valdkonna alaseid teadmisi ja oskusi nõudvates ametites. Õppekava läbimisel omandatakse kaks peaeriala, kusjuures üks neist on eesti keel teise keelena või inglise keel võõrkeelena ja vene keel võõrkeelena või keelekümblus. Õppekavas pööratakse erilist tähelepanu keelte õppimisele, keeleteaduse kõrval õpitakse kultuuri ja kirjandust. Lisaks saab lõpetaja baasteadmised pedagoogikast ning kasvatusteadustest ja suudab töötada erialast ning pedagoogilist kompetentsi eeldaval ametikohal. Sellele lisandub veel oskus teha teadustööd, mis on kindlasti vajalik nii lõputöö koostamisel kui ka magistriõppesse pürgimisel.
Õppetöö kestab kolm aastat ning lõpeb bakalaureusetöö kirjutamise ja kaitsmisega. Üldained omandatakse eesti keeles, kuid erialaainetes toimub õppetöö valitud erialast olenevalt kas inglise või vene keeles.
PÄRAST LÕPETAMIST
Kõik TÜ Narva kolledži lõpetajad saavad Tartu Ülikooli diplomi – see on tõestus kvaliteetsest haridusest, mis tagab konkurentsieelise tööturul. Õppekava "Keeled ja mitmekeelsus koolis" aitab paindlikult kujundada eriilmelisi karjääriradu ning leida keeleteadmisi nõudva ameti. Kõik bakalaureuseõppe lõpetajad on oodatud jätkama õpinguid Narva kolledži magistriõppes erialal "Keeleõpetaja mitmekeelses koolis". Hea keelteoskus tagab lõpetanutele kindlasti huvitava ja meelepärase töö ka teistes eluvaldkondades.
LISAKS ÕPPETÖÖLE
Narva elu on põnev. Siin toimub palju üliõpilaste- ja teaduskonverentse ning haridusvaldkonnaga seotud üritusi, võimalik on tutvuda uute inimestega teistest linnadest ja maadest. Tudengielu täiendavad kindlasti ka muud üritused, mis meie majas toimuvad — põnevad filmiõhtud ja loengud, kontserdid, näitused, festivalid jne. Tudengid saavad alati neist osa võtta, kas kaaskorraldajana, vabatahtliku abilisena või osalejana.
PROGRAMMIJUHT
Katrina Abramson
E-mail: Marianne.Kivimurd [ät] ut.ee (K)atrina.Abramson [ät] ut.ee
tel: +372 740 1930