Rahvusvahelised projektid
Lõpetatud projektid:
Grundtvig 2 projekt "Second Language – Key Into Society"
ESF projekt "Õpetajakoolituse multikultuurilise hariduse suuna õppe- ja teadustöö kvaliteedi tõstmine"
Projekt "Second Language – Key Into Society"
Rahastaja: Grundtvig 2
Kestus: 2006-2008
Sisu: Projektis osalesid Eesti, Norra, Rootsi ja Itaalia teise keele õpetajad. 2007/2008. õppeaastal juhtis projekti Narva kolledži eesti keele lektoraat. Projekti eesmärgiks oli (uus)immigrantide või vähemusrahvustega töötavate teise keele õpetajate kogemuste vahetamine, uute metodoloogiate arendamine ja rakendamine. Projektis osalevad õpetajad töötasid teise keele õppe kaudu selle nimel, et sotsiaalsesse riskirühma kuuluvad õppurid muutuksid ühiskonnaelus aktiivsemaks ning nende juurdepääs tööturule oleks hõlpsam. Õpetajad töötasid ühiselt välja tundide sisulisi plaane ja viisid erinevates riikides üheaegselt läbi sama temaatikaga keeletunde. Tundide videod ja materjalid pandi üles internetipõhisesse foorumisse, kus kõik projektis osalejad analüüsisid kolleegide tundide metodoloogilist ülesehitust ja mõju õppuritele. Partnerite vastastikused külaskäigud andsid osalejatele võimalusele näha erinevate organisatsioonide igapäevatööd, tutvuda piirkonna teiste keeleõppeorganisatsioonidega ning avardada teadmisi vähemustega seotud teemadel. Projektis osalesid keeletundide kaudu erinevas vanuses täiskasvanud õppurid (rahvusvähemused).
Projekt "Õpetajakoolituse multikultuurilise hariduse suuna õppe- ja teadustöö kvaliteedi tõstmine"
Rahastaja: Euroopa Sotsiaalfond, meede 1.1
Kestus: märts 2006 – juuni 2008
Sisu: Mitmekultuurilise hariduse valdkonna kui kolledži ühe põhikompetentsi arendamiseks ellu kutsutud projekti eesmärgid olid:
1.Õpetajakoolituses multikultuurilise hariduse valdkonna väärtustamine ja selle tõhusam arendamine;
2.Narva kolledži ja Tartu Ülikooli teiste allüksuste multikultuurilise hariduse alase uurimis- ja teadustöö kvaliteedi tõstmine;
3.Narva kolledži ja Tartu Ülikooli teiste allüksuste multikultuurilise hariduse alase kompetentsi tõstmine;
4.Õpetajakoolituse bakalaureuse- ja magistriõppe ning täiend- ja ümberõppe efektiivsuse suurenemine ning üliõpilaste ja õppejõudude mobiilsuse suurendamine.
Projekti eesmärkide realiseerimiseks töötas Narva kolledžis alates 01.09.2006 kuni projekti lõpuni külalisprofessorina Ekaterina Protassova Helsingi ülikoolist. Lisaks erinevate kursuste lugemisele toimus veebruaris 2007 projekti raames Narva kolledži õppejõududele koolitus "Mitmekultuurilise pedagoogika probleemid", mais 2007 leidis aset seminar "Mitmekultuuriline haridus." Projekt võttis kokku 17.-19. aprillil 2008 toimunud konverents "Mitmekultuurilisuse ja mitmekeelsuse probleemid tänapäeva haridussüsteemis."