Konverents Arutelud Euroopast
Deutsche Akademie für Sprache und Dichtung, S. Fischer Stiftung ja Allianz Kulturstiftung kutsuvad kõiki iga-aastasele arutelukonverentsile
„Naabrussuhted - Narva arutelud Euroopast“
Arutelupäevad toimuvad 5.-6. oktoobril 2015 Tartu Ülikooli Narva kolledžis.
Rändavate konverentside sarja „Arutelud Euroopast“ tänavune konverents toimub esmakordselt Narvas ning kutsub mõttevahetusele kirjanikke, akadeemikuid, ajakirjanikke ning valdkonnaspetsialiste, et arutleda Euroopat ja Eestit puudutavate päevakajaliste teemade üle.
Konverentsi avaõhtu on esmaspäeval, 5. oktoobril, mil kõik on oodatud kaasa arutlema kirjanduse ja identiteedi teemadel koos Jaan Kaplinski, Aare Pilve ja Jaan Unduskiga.
Arutelude põhipäev on teisipäev, 6. oktoober. Päeva jooksul toimub kolm arutelu Venemaa ja Euroopa, kultuuri, keele ja identiteedi omavaheliste suhete ning Narva kolledži kogukondliku rolli üle.
Kõik arutelud toimuvad ruumis 200. Arutelude keeled on saksa, eesti ja vene, sõltuvalt arutelu põhikeelest on sünkroontõlge ülejäänutesse.
Huvilised on oodatud kuulama ja kaasa rääkima, eelnev registreerimine ei ole vajalik!
Ajakava
Esmaspäev, 5. oktoober
- Kell 19:00 esimene arutelu “Kirjandus ja identiteet”. Osalevad Jaan Kaplinski, Aare Pilv ja Marius Ivaskevicius. Moderaator Antje Contius.
Teisipäev, 6. oktoober
- Kell 13:30 teine arutelu “Venemaa ja Euroopa”. Osalevad üliõpilased Anneli Maranik, Elina Adamson, Anastasia Zlobina, Karolina Bochynek ja Philipp Siebenthaler Narvast, Tartust ja Göttingenist. Modereerivad Heinrich Detering ja Silke Pasewalck.
- Kell 16:00 kolmas arutelu “Kultuur-keel-identiteet”. Osalevad Marju Luts-Sootak, Anti Selart ja Volodimir Kulõk. Moderaator Manfred Sapper.
- Kell 20:00 neljas arutelu “Narva kolledž kui poliitilis-kultuuriline keskus?”. Lühisõnavõttudega esinevad:
Jevgeni Ossinovski „Narva kolledži poliitilised alusideed“Katri Raik „Kas Narva on järgmine?“Kristina Kallas (teema täpsustub)Sõnavõttudele järgneb paneeldiskussioon. Moderaator Toomas Roolaid.
Lisaks esinejatele osalevad aruteludes kutsutud erikülalised: ajaloolane Aleksei Bratotškin (Valgevene), ajaloolane Karsten Brüggemann (Saksamaa/Eesti), ajaloolane David Feest (Saksamaa), kirjanik Gintaras Grajauskas (Leedu), politoloog Evgenija Lezina (Venemaa), germanist Per Øhrgaard (Taani) ja filosoof Lidia Starodubtseva (Ukraina).
Lisainfo:
Inga Jaagus
Välissuhete spetsialist
inga.jaagus [ät] ut.ee
+372 740 1922 | +372 505 1223