Eesti ja vene keele täienduskursused noorsootöötajatele (B2)
Eesmärk: Kursuste üldine eesmärk on pakkuda noorsootöötajatele, kelle emakeel ei ole eesti keel, paremaid oskusi toetamaks oma töös riigikeelseid noori ning võrdseid võimalusi aktiivseks osalemiseks Eesti ühiskonnas. Samuti pakkuda eesti keelt emakeelena kõnelevatele noorsootöötajatele võimalust täiendada oma vene keele oskust, et olla edukad töös venekeelsete noortega. Kursuste tulemusena täiendavad osalejad oma tööks vajalikku noorsootööalast keeleoskust ja valmisolekut suhtlemiseks ja tekstide koostamiseks teises keeles.
Sihtrühm: 20 noorsootöötajat, kes töötavad noortekeskustes, noorte infokeskustes, noorteorganisatsioonides ja kohalikes omavalitsustes Harjumaal ja Ida-Virumaal ning kes ei ole varem läbinud samasisulisi kursuseid.
Kestvus: september 2010 – veebruar 2011. Koolituse algus: Tallinna eesti keele rühm – 13. september, Narva eesti keele rühm – 17. september, Tallinna vene keele rühm – 4. oktoober.
Tegevused: Kokku koolitatakse kolmes rühmas 20 inimest. Nii Tallinnas õpetatakse nii eesti kui vene keelt ning Ida Virumaal üksnes eesti keelt.
Koolituse teemad on valitud nii, et need oleksid seotud noorte elu ja huvidega, samal ajal ka noorsootöötajale vajalike teadmiste ja praktilises töös ette tulevate olukordadega. Iga teema abil arendatakse sõnavara ja väljendusoskust. Tähelepanu pööratakse kõikide osaoskuste õpetamisele (lugemine, kuulamine, rääkimine, kirjutamine). Grammatikaõpetus on osaoskuste õpetamisega integreeritud: õpetatakse tunniteemadega seotud funktsionaalseid konstruktsioone. Iga teema lõpus on test, millega kontrollitakse sõnavara ja väljendite ning grammatikakonstruktsioonide õige kasutamise oskust. Õppetöö viiakse läbi aktiivõppemeetodeid kasutades: õppijad teevad rühmatöid, diskuteerivad ja väitlevad, mängivad rollimänge, koostavad projekte jne. Õppevahenditena on kasutusel videod, CD-plaadid, Internet, ajakirjandusväljaanded, käsiraamatud, dokumendid.
Kodulehekülg: https://moodle.ut.ee/course/view.php?id=521
Kontaktisik: Marina Klementjeva
Toetajad: Projekti toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed.