Lõimitud aine- ja keeleõppe alane täienduskoolitus kutseõppeasutuste üldoskuste ainete ja eesti keele õpetajatele
Eesmärk: Projekti eesmärk on koolitada õpetajaid lõimitud aine- ja keeleõppe valdkonnas, avada selle tagamaid, rääkida vajalikkusest ja eelistest. Anda õpetajatele kindlustunnet, tulemaks toime lõimitud aine- ja keeleõppe kasutusele võtuga kaasnevates raskustes.
Sihtrühm: 60 kutseõppeasutuste üldoskuste ainete ja eesti keele kui teise keele õpetajat
Kestvus: mai – november 2010
Sisu: Eesmärkide saavutamiseks korraldatakse koolitus mahus 3 EAP, mis tutvustab LAK õppes sobivaid (efektiivseid) metoodikaid, tunni üleehitust ning õppematerjalide koostamise tõdesid. Räägitakse nii tunni- aine- kui ka mooduli kava koostamisest. Koolitus hõlmab ka meeskonnatöö ja koostöö osa, kuna LAK efektiivsus avaldub eelkõige erinevate õpetajate tegevuse sünergias. Koolituse eesmärk on tutvustada LAK metoodikat, selle tausta, mõjusid, aidata õpetajatel tulla toime enamlevinud väljakutsetega LAK-lähenemise puhul; samuti anda neile täiendavaid metoodikaalaseid teadmisi ning oskusi (eelkõige meeskonnatöös ja koostöös), mis on vajalikud LAK-õpe edukaks kasutamiseks.
Koolituse tulemusena suudab täienduskoolituse läbinud õpetaja püstitada lisaks ainealastele eesmärkidele ka keelelisi eesmärke ning nende saavutamisel toetada õppureid auditoorses ja iseseisvas töös ja jälgida õppurite keelelist arengut; oskab koostada õpiülesandeid, mis toetavad õppekeelest erineva emakeelega õppurite aineteadmiste omandamist; teab ja oskab kasutada metoodilisi võtteid, mis toetavad aineeesmärkide saavutamist, kui õppurite emakeel ei ole õppekeel; teab ja oskab kasutada teisekeelsele õppele sobivaid hindamismeetodeid ja -vahendeid; teab ja oskab kasutada ümbritseva keskkonna (sh erialaga seonduva) võimalusi aineteadmiste omandamise ja keeleoskuse parandamise toetamisel (nt klassivälise õppe võimalused); omab teadmisi ja kogemusi lõimitud aine- ja keeleõppe rakendamisest; oskab kasutada keeleõpetaja/aineõpetaja abi tunni ettevalmistamisel ja läbiviimisel.
Kodulehekülg: https://moodle.ut.ee/course/view.php?id=522
Projekti videomaterjalid: http://www.narva.ut.ee/865720
Kontaktisik: Mai-Liis Palginõmm
Projekt on rahastatud Euroopa Sotsiaalfondist „Inimressursi arendamise rakendusukava“ prioriteetse suuna „Elukestev õpe“ meetme „Keeleõppe arendamine“ programmist „Keeleõppe arendamine 2007 - 2010“ ning toimub Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed toel.