Mitmekesine Virumaa (keskkonnaõppereisid Ida-Virumaa noortele)
On lõppenud kooli- ja üliõpilastele mõeldud projekt „Mitmekesine Virumaa (keskkonnaõppereisid Ida-Virumaa noortele)“
TÜ Narva kolledži ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse projekt „Mitmekesine Virumaa (keskkonnaõppereisid Ida-Virumaa noortele)“ oli pühendatud Ida- ja Lääne-Virumaa looduskeskkonda uurimisele, noorte keskkonnaalase teadlikkuse tõstmisele ning säästvate ja jätkusuutlike käitumismallide kujunemisele noortel.
2011/2012. õa jooksul Narva koolide õpilased ja Narva kolledži tudengid osalesid temaatiliste õppesõitude tsüklis, külastades ainulaadseid looduspaiku. Iga õppesõit käsitles tähtsat loodus- või keskkonnakaitse teemat: Peipsi järv ja peipsiäärsed asulad; Meri virumaalaste elus; Talv metsas ja ellujäämiskoolitus; Maavarad ja kaevandused; Pandivere ja paekivi; Kivid ja rändrahnud. Projekti iseärasuseks oli see, et õppesõitudes lõimusid teoreetilised ja praktilised teadmised, intellektuaalsed ja füüsilised ülesanded. Ekskursioonid toimusid eesti ja vene keeles, mis aitas kaasa täiendada osalejate sõnavara loodusteaduse, bioloogia ja geograafia vallas.
Igal õppesõidul osales 60 kuni 80 inimest. Kõige populaarsemad olid Peipsi õppesõit oktoobri alguses ning Lahemaa õppesõit mais, mille põhjuseks oli ilmselt ka hea ilm. Mai lõpus projekti osalejad kohtusid ka lõppseminaril, kus osalesid kõikide õppesõitude põhjal koostatud viktoriinil ja said auhindu. Projekti raames valmis ka film, mille saavad kõik projektis osalenud koolid. Õppesõitude kirjeldused ja töölehed on kättesaadavad allpool.
Narva kolledž ja Keskkonnainvesteeringute Keskus tänavad kõiki projektiosalejaid ning loodavad, et saadud teadmised kodukoha loodusest ja keskkonnast aitavad noortel inimestel paremini aru saada meid ümbritsevaid loodusprotsesse ning teadlikult käituda ja tegutseda keskkonnakaitse huvides.
Projektijuht: Marina Klementjeva, Marina.Klementjeva [ät] ut.ee
- Registreerimisleht
- Tutvustus ja ajakava
- Peipsi
- Meri
- Maavarad ja kaevandused
- Talv metsas
- Pandivere ja Porkuni
- Kivid ja rändrahnud
- Kokkuvõte
Kontakt:
Marina Klementjeva, projektijuht, marina.klementjeva [ät] ut.ee
Vladimir Všivtsev, läbiviija, vladimir.vsivtsev [ät] ut.ee
Maret Vihman, loodusgeograafia assistent, maret.vihman [ät] ut.ee