Ida-Virumaa mitmekeelse hariduse keskus
Infoajakirja “Mitmekeelne haridus” väljaandmine
Alustame 2017 aastal uue haridusajakirja väljaandmist ning esimene number ilmus sügisel augustis. Ajakiri sisaldab artikleid, analüüse, intervjuusid, HTM uudiseid jne. Eesmärk on tutvustada mitmekeelse hariduse kontseptsiooni ja ideed. Ajakiri ilmub nii paberil kui elektroonilise väljaandena.
Tegemist on ajakirjaga, mille artiklid võivad olla nii eesti, vene kui inglise keeles, mistõttu eeldab lugejalt erinevate keelte mõistmist, et kõikidest teemadest osa saada.
Ajakirja toimustuskolleegiumit juhib Olga Burdakova, PhD. Toimetuskolleegiumi teised liikmed on Kristina Kallas, Jelena Nõmm, Niina Raud Narva kolledžist ja Larissa Degel Narva linnavalitsusest (haridusteenistuse juhataja).
Ilmunud numbrid:
Nr 2. Märts 2018: Identiteet ja keele roll
Nr 1. August 2017: Mitmekeelse hariduse mudelid
Oleme alati valmis kuulama, kui midagi põnevat toimub või tahaksite mõnd kogemust ka teistega jagada.
Tegevust toetab Haridus- ja Teadusministeerium.
Üle-Eestiline liitgümnaasiumite uuring

2017. aastal viime läbi uuringu, mille eesmärk on vaadelda liitgümnaasiumite toimimist – kuidas on koolipersonal ja õpilased kohanenud muutunud olukorraga.
Uuringus vaatleme kõiki liitgümnaasiume üle Eesti, küsitleme ja kohtume nii juhtkonna, õpetajate kui ka õpilastega, et uurida nende kohanemist uues süsteemis. Esimesse poolaastasse jäävad küsitlused ja intervjuud, teisel poolaastal viiakse läbi analüüs, tehakse järeldused ja antakse soovitused. Uuringut juhib Jelena Rootamm-Valter, knd (Jelena.Rootamm-Valter [ät] ut.ee)
Tegevust toetab Haridus- ja Teadusministeerium.
Lasteaedade ja koolide toetamine
Narva kolledž pakub erinevaid tegevusi põhikoolide ja gümnaasiumite (PKG) ning koolieelsete lasteasutuste (KELA) toetamiseks. Korraldame keskmiselt neli korda aastas kogemusvahetusseminare nii Ida-Virumaa kooli- kui ka lasteaiaõpetajatele ning viime läbi ka õppereise.
2016/2017 õppeaastast oleme alustanud noore õpetaja klubiga Narvas, kus kohtuvad äsja koolis tööd alustanud õpetajad, kes toetavad üksteist oma rännakul ning kutsuvad endale esinema ka erinevate teiste haridusasutuste inimesi, et tutvuda uute meetodite või lähenemiste ja praktikatega.
Koondame kolledži raamatukogusse erinevate ainete ja õppetasemete jaoks välja antavat uusimat õppevara. Kõik õpetajad ja kolledži üliõpilased saavad raamatukogust laenutada materjale ka koju, teised külalised saavad neid kohapeal kasutada. Lisaks korraldame Narva kolledži ruumides ka õppevara näitusi, mille käigus tutvustame uusimaid õppe-otstarbelisi ressursse.
PKG õpetajate jaoks korraldatavatest täienduskoolitustest saab rohkem lugeda alajaotusest: Täiendusõpe: Üldhariduskoolidele.
Lasteaiaõpetajatele suunatud täienduskoolitustest võib lugeda alajaotusest: Täiendusõpe: koolieelsetele lasteasutustele.
Tegevust toetab Haridus- ja Teadusministeerium.
Kogukonnale suunatud tegevused
Ida-virumaa kogukonnale me pakume erinevaid tegevusi. Kooliõpilastele pakume eelkolledžit – ülikooli kursuseid, mis on suunatud eelkõige gümnasistidele, ja riiklike pühade programmi eestikeelse õppe mitmekesistamiseks. Linnarahvale korraldame kirjandusklubi kohtumisi erinevate Eesti autoritega, tuntumatest nimedest võib mainida nt Jaak Jõerüüti või Rein Sikku, ja Kolledži kohvikus koguneb ka mälumänguklubi. Me kaasame oma tegevustesse ka lapsevanemaid, kelledele pakume pedagoogika ja kasvatusküsimustega seotud loenguid.
Tegevust toetab Haridus- ja Teadusministeerium.