Bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõpe
Bakalaureuseõppe ja rakenduskõrgharidusõppe õppekavadele õppima asumise eelduseks on keskhariduse või sellele vastava kvalifikatsiooni olemasolu.
Rakenduskõrgharidus on kõrghariduse esimese astme õpe. Rakenduskõrghariduse eeliseks on tihe kokkupuude praktilise tööga juba õpingute ajal, praktika moodustab õppe mahust vähemalt 30%. Õpingute lõpus tuleb sooritada lõpueksam või kaitsta lõputöö. Bakalauruseõppes süvendatakse üldhariduslikku baasi, omandatakse eriala alusteadmised ja oskused valitud erialal edasiõppimiseks ja töötamiseks. Bakalaureuseastme lõpetaja omandab bakalaureusekraadi.
TÜ Narva kolledži sisseastuja saab valida kahe erineva õppevormi vahel: päevane õpe ja sessioonõpe.
Päevane õpe on õppetöö korraldamise vorm, kus eeldatakse üliõpilase igapäevast osavõttu õppetööst. Sessioonõppes õppimine eeldab suures osas iseseisvat tööd õppematerjalidega ja osalemist veebipõhistel kursustel. Õppesessioonid toimuvad enamasti kaks korda kuus nädalavahetustel, reedest pühapäevani.
Nii bakalaureuseõppe kui ka rakenduskõrgharidusõppe läbimine annab lõpetajale Tartu Ülikooli diplomi ja võrdsed võimalused jätkata õpinguid järgmisel kõrgharidusastmel - magistriõppes.