Täienduskoolituse süsteemi arendamine 2011-2013
Taotleja: Tartu Ülikool (Narva kolledž)
Projekti nimi: Täienduskoolituse süsteemi arendamine (nr 1.1.0801.10-0096)
Rahastaja: Innove, meede: „Õppijakeskse ja uuendusmeelse kutsehariduse arendamine ning elukestva õppe võimaluste laiendamine“.
Projekti periood: 01.01.2011 – 31.12.2012/01.03.2011-28.02.2013
Projekti kogumaksumus: 1 732 287 EEK; 110 713,31 EUR
Projekti partnerid/kaasatud: Ida-Viru Ettevõtluskeskus (IVEK),
Eesti kaubandus- ja Tööstuskoda
Koostöö teiste organisatsioonidega:
- Ida-Virumaa Omavalitsuse Liit
- Narva Linnavalitsus
- Narva Regiooni Ettevõtjate Assotsiatsioon
- Narva Kutseõppekeskus
- TTÜ Virumaa Kolledž
- Eesti Töötukassa Jõhvi ja Narva esindus
- Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
- Tartu Ülikooli Avatud Ülikool
- TÜ Pärnu Kolledž
Lisaks tehakse tihedat koostööd ka Tartu Ülikooli teiste samast meetmest rahastatud projektide: „Kvaliteetne ja mitmekülgne täiendusõpe ülikoolide koostöös“ ning „Lääne-Eesti täiendusõppevajaduste sidumine Tartu Ülikooli võimalustega“ meeskondadega.
Sihtgrupp:
- Kohalikud ettevõtjad (sh nii väike kui ka suurettevõtjad)
- Kolmanda sektori esindajad
- KOV esindajad
Projekti tegevuste kokkuvõte:
Projekt koosneb neljast suuremast alavaldkonnast:
- informatsiooni kogumine,
- täienduskoolituse süsteemi välja töötamine,
- pilootkoolituste läbiviimine ja analüüsi korraldamine,
- projekti tulemuste analüüs.
Informatsiooni kogumine:
Projekti tegevustena tehakse olemasolevatest uuringutest ülevaade, et saada selgem pilt Ida-Virumaa täienduskoolituse maastikul toimuvast. Koostöös Ida-Virumaa ettevõtluskeskuse ja Eesti Tööstus- ja kaubanduskojaga viime läbi fookusgruppide grupi- ja süvaintervjuud. Intervjuude eesmärgiks on selgitada välja kohalike organisatsioonide koolitusvajadus, ootused koolitustele, koolitusele seatavad eesmärgid ja tulevikusuunad. Ida-Virumaa ettevõtluskeskus ja Eesti Tööstus- ja kaubanduskoda viivad läbi süvaintervjuud Ida-Virumaa KOV esindajatega, väike- ja suurettevõtjatega. Lisaks kaasatakse tugistruktuuride asutused (nt Eesti Töötukassa).
Täienduskoolituse süsteemi välja töötamine:
Kaardistame kolledži täienduskoolituse hetkeolukorra (sh: mitu kursust, peamised sihtgrupid, kodulehe kui infokanali seis täienduskoolituse osas, senised turustamise meetodid, koolituse kvaliteedi mõõdikud, üldine osalejate rahulolu õppejõudude ja koolitusega) ning töötame välja kolledži täienduskoolituse turunduspõhimõtted, mille alusel toimub kõikide kolledži täiendus-koolituse toodete müük (turundustegevused nii üldise täiendus- ja ümberõppekoolituste raames kui ka eraldi (segmenteeritult) kitsa ja konkreetse täiendusõppe raames). Projekti käigus luuakse efektiivne tagasisidesüsteem. Koostatakse täienduskoolituse kvaliteedinõuete juurde vajalikud täpsustused ja lisad. Meeskonnas lepitakse kokku täienduskoolituse kvaliteediprotsess ning toimub kõigile suunatud täienduskoolituse teemaline kvaliteediseminar (eesmärk ühtne mõistmine ja arusaam kvaliteetsest koolituse korraldamisest, turustamisest ja tagasiside olulisusest täienduskoolituses kolledžis täienduskoolitusega tegelevate inimeste).
Pilootkoolituste läbiviimine ja analüüsi korraldamine:
Fookusgrupi ja süvaintervjuude tulemuste põhjal koostatakse 8 enim nõutud kursuse ainekava. Nendest 2 viiakse ellu kahepäevaste pilootkoolitusena Ida-Virumaa turismi-klastri liikmetele ja väikeettevõtjatele (20+15 in), rakendades eelnevalt väljatöötatud süsteeme (vt järgmine lõik).
Pilootkoolituse analüüs, sh tagasiside analüüs: vajalikkus, kasulikkus koolitatavatele ja nende tööandjatele, muudatusettepanekud jne.
Projekti tulemuste analüüs:
Korraldatakse projektis osalejatega 3 koostööseminari, eesmärgiga koostöövõrgustiku tegevuse jätkamiseks. Koos hinnatakse koolitusvajaduste selgitamise protsessi ja süsteemi tulemuslikkust (sh ka pilootkoolituste tagasiside hindamine, analüüs), täienduskoolituse süsteemi kui sellise tulemuslikkuse hindamine, sh turundusmehhanismide tulemuslikuks.
Koostatakse projekti tegevusi ja väljatöötatud koostöömehhanismi kirjeldav kokkuvõte, mis ka publitseeritakse 300 eksemplaris.