Mikael Agricola päeva konverents | Tartu Ülikooli Narva kolledž
AAA

TÜ üksuste kontaktandmed

humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2 - 116-121, 51014, Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5341
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 116 - 121, 51014, Tartu
  • ajaloo ja arheoloogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51014, Tartu
  • eesti ja üldkeeleteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, IV korrus, 51014, Tartu
  • filosoofia ja semiootika instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, III korrus, ruumid 309-352, 51014, Tartu
  • kultuuriteaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003, Tartu
  • maailma keelte ja kultuuride kolledž
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003, Tartu
  • usuteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5300
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-310, 50090, Tartu
  • Viljandi kultuuriakadeemia
    Faculty phone: 
    (+372) 435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004, Viljandi
sotsiaalteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003, Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5900
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003, Tartu
  • haridusteaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a, ruum 29, 50103, Tartu
  • Johan Skytte poliitikauuringute instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5582
    Faculty address: 
    Lossi 36, ruum 301, 51003, Tartu
  • majandusteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6310
    Faculty address: 
    J. Liivi 4, 50409, Tartu
  • psühholoogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409, Tartu
  • õigusteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20, 50409, Tartu
  • ühiskonnateaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003, Tartu
  • Narva kolledž
    Faculty phone: 
    (+372) 740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307, Narva
  • Pärnu kolledž
    Faculty phone: 
    (+372) 445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012, Pärnu
meditsiiniteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411, Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5326
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411, Tartu
  • bio- ja siirdemeditsiini instituut
    Faculty phone: 
    +(372) 737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411, Tartu
  • farmaatsia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411, Tartu
  • hambaarstiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003, Tartu
  • kliinilise meditsiini instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 51014, Tartu, Eesti
  • peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
    Faculty phone: 
    +(372) 737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5-205, 51014, Tartu
loodus- ja täppisteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46-208, 51014, Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5820
    Faculty address: 
    Vanemuise 46 - 208, 51014, Tartu
  • arvutiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5445
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409, Tartu
  • Eesti mereinstituut
    Faculty phone: 
    (+372) 671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618, Tallinn
  • füüsika instituut
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi tn 1, 50411, Tartu
  • keemia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411, Tartu
  • matemaatika ja statistika instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5860
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409, Tartu
  • molekulaar- ja rakubioloogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5011
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b-134, 51010, Tartu
  • tehnoloogiainstituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411, Tartu
  • ökoloogia ja maateaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51014, Tartu
Asutused
  • raamatukogu
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5702
    Faculty address: 
    W.Struve 1, 50091, Tartu
  • teaduskool
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5581
    Faculty address: 
    Lossi 38, 51003, Tartu
  • Eesti geenivaramu
    Faculty phone: 
    (+372) 737 4000
    Faculty address: 
    Riia 23b, 51010, Tartu
  • muuseum
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5674
    Faculty address: 
    Lossi 25, 51014, Tartu
  • loodusmuuseum ja botaanikaaed
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6076
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51014, Tartu
Tugiüksused
  • infotehnoloogia osakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6000, arvutiabi: 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • kantselei
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • kinnisvaraosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • personaliosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 302 ja 304, 50090, Tartu
  • rahandusosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51014, Tartu
  • rektoraadi büroo
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 51014, Tartu
  • siseauditi büroo
    Faculty address: 
    Ülikooli 17-114, 51014, Tartu
  • Tallinna esindus
    Faculty phone: 
    737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • teadus- ja arendusosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6192
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003, Tartu
  • turundus- ja kommunikatsiooniosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruum 210, 50090, Tartu
  • õppeosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6215
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090, Tartu
  • üliõpilasesindus
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51014, Tartu
Muud üksused
  • MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
    Faculty phone: 
    +372 737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasküla
    Faculty phone: 
    +372 740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
    Faculty phone: 
    +372 730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, Tartu
  • OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus
    Faculty phone: 
    +372 737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikum
    Faculty phone: 
    +372 731 8111
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • Tartu Ülikooli Sihtasutus
    Faculty phone: 
    +372 737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a-106, Tartu

TÜ üksuste kontaktandmed

humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5341
Faculty address: 
Jakobi 2 - 116-121, 51014, Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5341
    Faculty address: 
    Jakobi 2, ruumid 116 - 121, 51014, Tartu
  • ajaloo ja arheoloogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5651
    Faculty address: 
    Jakobi 2, 51014, Tartu
  • eesti ja üldkeeleteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5221
    Faculty address: 
    Jakobi 2, IV korrus, 51014, Tartu
  • filosoofia ja semiootika instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5314
    Faculty address: 
    Jakobi 2, III korrus, ruumid 309-352, 51014, Tartu
  • kultuuriteaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5223
    Faculty address: 
    Ülikooli 16, 51003, Tartu
  • maailma keelte ja kultuuride kolledž
    Faculty address: 
    Lossi 3, 51003, Tartu
  • usuteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5300
    Faculty address: 
    Ülikooli 18-310, 50090, Tartu
  • Viljandi kultuuriakadeemia
    Faculty phone: 
    (+372) 435 5232
    Faculty address: 
    Posti 1, 71004, Viljandi
sotsiaalteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5957
Faculty address: 
Lossi 36, 51003, Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5900
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003, Tartu
  • haridusteaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6440
    Faculty address: 
    Salme 1a, ruum 29, 50103, Tartu
  • Johan Skytte poliitikauuringute instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5582
    Faculty address: 
    Lossi 36, ruum 301, 51003, Tartu
  • majandusteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6310
    Faculty address: 
    J. Liivi 4, 50409, Tartu
  • psühholoogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5902
    Faculty address: 
    Näituse 2, 50409, Tartu
  • õigusteaduskond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5390
    Faculty address: 
    Näituse 20, 50409, Tartu
  • ühiskonnateaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5188
    Faculty address: 
    Lossi 36, 51003, Tartu
  • Narva kolledž
    Faculty phone: 
    (+372) 740 1900
    Faculty address: 
    Raekoja plats 2, 20307, Narva
  • Pärnu kolledž
    Faculty phone: 
    (+372) 445 0520
    Faculty address: 
    Ringi 35, 80012, Pärnu
meditsiiniteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5326
Faculty address: 
Ravila 19, 50411, Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5326
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411, Tartu
  • bio- ja siirdemeditsiini instituut
    Faculty phone: 
    +(372) 737 4210
    Faculty address: 
    Biomeedikum, Ravila 19, 50411, Tartu
  • farmaatsia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5286
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411, Tartu
  • hambaarstiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 731 9856
    Faculty address: 
    Raekoja plats 6, 51003, Tartu
  • kliinilise meditsiini instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5323
    Faculty address: 
    L. Puusepa 8, 51014, Tartu, Eesti
  • peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut
    Faculty phone: 
    +(372) 737 4190
    Faculty address: 
    Ravila 19, 50411 Tartu
  • sporditeaduste ja füsioteraapia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5360
    Faculty address: 
    Jakobi 5-205, 51014, Tartu
loodus- ja täppisteaduste valdkond
Faculty phone: 
(+372) 737 5820
Faculty address: 
Vanemuise 46-208, 51014, Tartu
  • valdkonna dekanaat
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5820
    Faculty address: 
    Vanemuise 46 - 208, 51014, Tartu
  • arvutiteaduse instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5445
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409, Tartu
  • Eesti mereinstituut
    Faculty phone: 
    (+372) 671 8902
    Faculty address: 
    Mäealuse 14, 12618, Tallinn
  • füüsika instituut
    Faculty address: 
    W. Ostwaldi tn 1, 50411, Tartu
  • keemia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5261
    Faculty address: 
    Ravila 14a, 50411, Tartu
  • matemaatika ja statistika instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5860
    Faculty address: 
    J. Liivi 2, 50409, Tartu
  • molekulaar- ja rakubioloogia instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5011
    Faculty address: 
    Riia 23, 23b-134, 51010, Tartu
  • tehnoloogiainstituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 4800
    Faculty address: 
    Nooruse 1, 50411, Tartu
  • ökoloogia ja maateaduste instituut
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5835
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51014, Tartu
Asutused
  • raamatukogu
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5702
    Faculty address: 
    W.Struve 1, 50091, Tartu
  • teaduskool
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5581
    Faculty address: 
    Lossi 38, 51003, Tartu
  • Eesti geenivaramu
    Faculty phone: 
    (+372) 737 4000
    Faculty address: 
    Riia 23b, 51010, Tartu
  • muuseum
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5674
    Faculty address: 
    Lossi 25, 51014, Tartu
  • loodusmuuseum ja botaanikaaed
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6076
    Faculty address: 
    Vanemuise 46, 51014, Tartu
Tugiüksused
  • infotehnoloogia osakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6000, arvutiabi: 737 5500
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • kantselei
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5606
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • kinnisvaraosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5137
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a, 51014, Tartu
  • personaliosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5145
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruumid 302 ja 304, 50090, Tartu
  • rahandusosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5125
    Faculty address: 
    Jakobi 4, 51014, Tartu
  • rektoraadi büroo
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5600
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 51014, Tartu
  • siseauditi büroo
    Faculty address: 
    Ülikooli 17-114, 51014, Tartu
  • Tallinna esindus
    Faculty phone: 
    737 6600
    Faculty address: 
    Teatri väljak 3, 10143 Tallinn
  • teadus- ja arendusosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6192
    Faculty address: 
    Lossi 3, III korrus, 51003, Tartu
  • turundus- ja kommunikatsiooniosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5687
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, ruum 210, 50090, Tartu
  • õppeosakond
    Faculty phone: 
    (+372) 737 6215
    Faculty address: 
    Ülikooli 18, 50090, Tartu
  • üliõpilasesindus
    Faculty phone: 
    (+372) 737 5400
    Faculty address: 
    Ülikooli 18b, 51014, Tartu
Muud üksused
  • MTÜ Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi
    Faculty phone: 
    +372 737 5371
    Faculty address: 
    Ujula 4, 51008 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasküla
    Faculty phone: 
    +372 740 9959
    Faculty address: 
    Narva mnt 25, 51013 Tartu
  • MTÜ Tartu Üliõpilasmaja
    Faculty phone: 
    +372 730 2400
    Faculty address: 
    Kalevi 24, Tartu
  • OÜ Tartu Ülikooli Kirjastus
    Faculty phone: 
    +372 737 5945
    Faculty address: 
    W. Struve 1, 50091 Tartu
  • Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikum
    Faculty phone: 
    +372 731 8111
    Faculty address: 
    L. Puusepa 1a, 50406 Tartu
  • Tartu Ülikooli Sihtasutus
    Faculty phone: 
    +372 737 5852
    Faculty address: 
    Ülikooli 18a-106, Tartu

Mikael Agricola päeva konverents

Kuupäev: 
06.04.2017 - 18:00 kuni 08.04.2017 - 18:00

Kõik huvilised on oodatud 6.-8. aprillil 2017 Tartu ülikooli Narva kolledžis toimuvale Mikael Agricola päeva konverentsile.
Konverentsi töökeelteks on eesti, soome, vene ja inglise keel. Osalemine on tasuta.

ÜRITUSE KAVA:

Neljapäev, 6. aprill

  • saabumine / saapuminen / arrival / прибытие
  • 18:00 - Kultuuriprogramm: Narva ingerisoome koori "Iloiset ystävät" kontsert / Концерт хора ингерманландских финнов г. Нарва "Веселые друзья" &  Tõnu Vorms (Tartu) tutvustab arhailisi puhkpille / Гость вечера - Тыну Вормс (Тарту) играет на архаичных духовых инструментах
  • 19:00 - Õhtusöök / ужин (restoran Salvadore, hotell Inger) 

Reede, 7.aprill

  • 9:30 - 10:00 Ekskursioonil osalevate osalejate registreerumine / Регистрация участников экскурсии aud. 129
  • 10:00 - 11:45 Linnaekskursioon. Kohtumine Narva Kolledži fuajees / Экскурсия по городу. Встреча в фойе
  • 11:00 - 12:00 Registreerumine / регистрация участников (aud 129) (nende osalejate registreerumine, kes ekskursioonil ei osale)
  • 12:00 Konverentsi avamine / Открытие конференции (aud 100)

Sektsioon 1: Plenaarettekanded / Пленарное заседание. Eesistuja: Szilard Toth, Hannele Valkeeniemi / Председатель: Силард Тот, Ханнеле Валкеениеми

  • 12:15-12:35 Barbro Allardt Ljunggren (Södertörn, Stockholm County): Aspects of bi- and multilingualism from Mikael Agricola’s days to ours 
  • 12.35-13:00 Mika Sivonen (Joensuu): Inkerinmaan suomalaisasutus 1600-luvulla / The Finnish settlement in Ingria in 17th century
  • 13:00-13:20 Lembit Vaba (Saku): Mis keelt kõnelevad kohanimed? Läänemeresoome-balti kontaktid Ojārs Bušsi toponüümika-alastes töödes
  • 13:20-13:40 Alexander Waldberg (Berlin): An Optimistic Reading of the Poem “Zrínyi´s Second Song” by Ferenc Kölcsey – an Attempt 
  • 13:40-14:00 Dmitry Efremov (Izhevsk): Становление удмуртского литературного языка и его перспективы / Udmurtin kirjakielen vakiintuminen  ja sen tulevaisuuden näkymät 
  • 14:00-15:00 Lõuna / lounas / обед / lunch (kelder / -1 korrus / подвал / -1 floor, ruumid 003, 004)

Sektsioon 2A: 15:00 - 18:00 seminar “Ingerimaa põlisrahvad ajaloos ja tänapäeval” koostöös Eesti Akadeemilise Ingerimaa Seltsiga / Коренные народы Ингерманландии в прошлом и настоящем. Eesistuja: Taisto Raudalainen / Председатель: Таисто Раудалайнен (aud 100)

  • 15:00-15:20 Heinike Heinsoo, Nikita Djačkov (Tartu): Töökad ja ausad, ja sõnakehvad? Eestlaste, soomlaste ja vadjalaste väärtushinnangute peegeldus sõnavaras
  • 15:20-15:40 Мехмед Муслимов (Санкт-Петербург): О финском диалекте прихода Каттила / Kattilan inkerinsuomalaisesta murteesta
  • arutelu / обсуждение
  • 15:50-16:10 Андрей Пюкенен (Санкт-Петербург):  Тема соплеменных народов в публикациях газеты ингерманландских финнов Эстонии Sanaseppä
  • 16:10-16:30 Enn Ernits (Tartu): Votoloogia ajaloost / On history of Votology
  • 16:30-16:50 Kohvipaus / кофе-брейк (aud. 129)
  • 16:50-17:10 Д.В. Харакка-Зайцев (Санкт-Петербург): Положение ижорского языка. Ревитализация: декларация и реальность
  • 17:10-17:30 Taisto Raudalainen (Tallinn): Arvo Laanesti isuri salvestuste (1960-1986) teemad ja küsitlustehnika
  • 17:30-17:50 Szilard Toth (Narva): От Кингисеппа до Токкари-Лэнда: к вопросу прибалтийско-финского субстрата в лингвистическом ландшафте Ленинградской области / Kingissepast Tokkari Landini: läänemeresoome substraadist Leningradi oblasti keelemaastikul

Sektsioon 2B: 15:00 - 18:00 Leksikoloogia, leksikograafia ja onomastika / Лексикология, лексикография и ономастика. Eesistuja / Chair: Merja Salo / Председатель: Мерья Сало (aud 322A)

  • 15:00-15:20 Зинаида Рандымова (Хельсинки): Оленеводческая культура и лексика хантов Ямала на современном этапе
  • 15:20-15:40 Лельхова Ф. М. (Ханты-Мансийск): О создании словаря глаголов хантыйского языка (на материале шурышкарского диалекта)
  • arutelu / дискуссия
  • 15:50-16:10 Sven-Erik Soosaar (Tallinn), Elena Lastochkina (Joškar-Ola): Омонимия и синонимия в эстонско-марийском словаре / Homonüümia ja sünonüümia eesti-mari sõnaraamatus
  • 16:10-16:30 Глеб Пилипенко (Москва): Двуязычные топонимы в речевой практике воеводинских венгров / Bilingual place names in the speech of Vojvodina Hungarians
  • 16:30-16:50 Kohvipaus / кофе-брейк (aud. 129)
  • 16:50-17:10 Анна Макарова (Екатеринбург): Основы со значением ‘путь, дорога’ в субстратной топонимии Белозерья / Stems with the meaning ‘way, road’ in the substrate hydronymy of Belozerye
  • 17:10-17:30 Екатерина Захарова (Петрозаводск): Древние переправы по данным топонимии Карелии
  • 17:30-17:50 Анастасия Афанасьева (Петрозаводск): Карельская ойконимия Сямозерья l-ового типа
  • arutelu / дискуссия
  • 18:00-19:00 Eesti Rahvusmeeskoori (RAM, Tallinn) kontsert / Концерт Эстонского национального мужского хора (Таллинн) (fuajee)
  • 19.10 Õhtusöök / ужин / (restoran Salvadore, hotell Inger)

Laupäev, 8. aprill

Sektsioon 3A: 9:00 - 12.00 Soome-ugri kirjakeelte ajalugu ja tänapäeva seis / История и нынешнее положение литературных языков финно-угорских народов. Eesistuja: Dmitry Efremov / Председатель: Дмитрий Ефремов (aud 100)

  • 9:00-9:20 Р. В. Гайдамашко (Санкт-Петербург): Еще раз о «Списке русских слов с переводом...» за подписью Никиты Овчинникова: фрагменты палеографического и текстологического анализа / Once more about “The list of Russian words with translation...” signed by Nikita Ovchinnikov: fragments of palaeographic and textual analysis
  • 9:20-9:40 Елена Гордеева (Пермь): Роль фразеологизмов в повести Ивана Минина «Ва увтын пос» («Мост под водой»)
  • arutelu / дискуссия
  • 9:50-10:10 Dorottya Dolovai (Peterburi): Место Ювана Шесталова в мансийской литературе и культуре
  • 10:10-10:30 Степанов А. Л. (Izhevsk): Использование элементов финно-угроведения в преподавании удмуртского языка в школе / Suomalais-ugrilaisten aiheiden käyttö udmurtin kielen opetuksessa koulussa 
  • 10:30-10:50 Kohvipaus / кофе-брейк (aud 129)
  • 10:50-11:10 Мария Кошелева (Петрозаводск): Особенности образования формы 3. инфинитива в вепсском языке / Formation of the 3. infinitive’s form in the Veps language
  • 11:10-11:30 Мария Казакова (Петрозаводск): Билингвальное художественое творчество как отражение национальной идентичности автора (на материале лирики Олега Мишина - Армаса Хийри 1970-1980-х годов)
  • arutelu / keskustelu / discussion
  • 11:40-12:00 Merja Salo (Helsinki): Creating a grammar and other tools for the Shuryshkary variant of the Northern Khanty literary language
  • arutelu / дискуссия

Sektsioon 3B: 9:00 - 12:00 Etnoloogia ja etnolingvistika / Этнология и этнолингвистика / Ethnolinguistics and Ethnology. Eesistuja / Председатель: Ergo-Hart Västrik (aud 322A)

  • 9:00-9:20 Алевтина Лобанова (Пермь): О культурной коннотации коми-пермяцких названий растений 
  • 9:20-9:40 Галина Глухова (Ижевск): Язык фольклора как исторический источник традиционной картины мира удмуртов / The language of folklore as a historical source of Udmurt traditional worldview
  • arutelu / дискуссия
  • 9:50-10:10 Madis Arukask (Tartu): Animism läänemeresoome rahvaste ontoloogias ja kõnetegudes / Анимизм в онтологии и речевых актах прибалтийско-финских народов
  • 10:10-10:30 Ergo-Hart Västrik (Tartu): Paul Ariste välitöökohtumised vadjalastega nõukogude perioodil / Водские полевые работы Пауля Аристэ в советский период
  • 10:30-10:50 Kohvipaus / кофе-брейк (aud 129)
  • 10:50-11:10 Tõnu Tender (Tallinn): Tõusku Soome sild!?
  • 11:10-11:30  Ērika Krautmane, Dace Strelēvica-Ošiņa (Riia): Livonian Language: the Official Status and the Real Situation Today
  • arutelu / дискуссия
  • 11:40-12:00 Illart Jool (Narva): Kohtla-Järve linna Järve linnaosa keelemaastik

Sektsioon 4A: 12:10 - 13:00 Lõuna-eesti uurimused / Южно-эстонские исследования / South Estonian studies. Eesistuja / Mart Rannut. Председатель: Март Раннут (aud 100)

  • 12:10-12:30 Hannes Korjus (Riia): Lutsi maarahvas ning nende koolide, ümberrahvastumise ja murde küsimus Latgales XX sajandi 20.- 30ndatel aastatel
  • 12:30-12:50 Sulev Iva (Võro): Uuemad arengud võru kirjakeeles / Late developements in the Võro literary language
  • arutelu / дискуссия
  • 11:00-12.00 Soomekeelne jumalateenistus Narva Aleksandri kirikus  / Богослужение на финском языке в Александровском соборе / Jumalanpalvelus suomen kielellä (Kiriku 9)
  • Programm 4C: 11:00-13:00 Viktor Fedossejevi (Kingisepp) soome-ugri keeraamikatöötuba / Ceramics Master Class by Victor Fedoseev / Мастер-класс по финно-угорской керамике Виктора Федосеева (г. Кингисепп Лен. области) (aud 323)
  • 13:00-14:00 Lõuna / обед  (fuajee)

Sektsioon 5A: 14.00-15.00 Soome-ugri keelte väljavaated, hõimukeelte revitaliseerimine / Перспективы и ревитализация финно-угорских языков. Eesistuja: Alexandra Rodionova / Председатель: А. П. Родионова (aud 100)

  • 14:00-14:20 Виктор Денисов (Izhevsk): О коллекциях исторических записей финского и саамского языка и фольклора в звуковых архивах Вены, Берлина и Санкт-Петербурга / On the collections of historical recordings of the Finnish and Sami language and folklore in the sound archives of Vienna, Berlin and St. Petersburg
  • 14:20-14:40 А. П. Родионова (Петрозаводск): Людики: вопросы сохранения языка и культуры. Исследования и материалы / Lyydiläiset: kielen ja kulttuurin säilyttämisen kysymykset
  • 14:40-15:00 Мария Дьяконова (Петрозаводск): Роль учреждений культуры в сохранении финно-угорских языков в контексте развития человеческого капитала (на примере Республики Карелия)
  • arutelu / дискуссия

Sektsiion 6A: 15:10-16:00 Folkloori pärand tänapäeval / Kansanperinteet nykyään / Фольклорная традиция сегодня / Folklore traditions today. Eesistuja / Председатель: Madis Arukask / Мадис Арукаск (aud 100)

  • 15:10-15:30 Анастасия Лызлова (Петрозаводск): Изучение и издание вепсских народных сказок учеными ИЯЛИ КарНЦ РАН
  • 15:30-15:50 Валентина Миронова  (Петрозаводск): Лиро-эпические новообразования в песенной культуре карелов
  • arutelu / дискуссия
  • Programm 5-6B: 14:00-16:00 Töötuba / Мастер-класс: Alla Sadovnikova (Peterburi): Мастер-класс по суггестопедии (практический финский язык) (aud 322A)
  • 16.00-16:20 konverentsi lõpetamine / Завершение конференции / Finishing of the Conference. Sektsioonide juhatajate aruanne / Отчет руководителей секций (aud 100)
  • 16:20-16:40 Kohvipaus / kahvitauko / кофе-брейк / coffee break nr 3 (aud 129)
  • 16:40-18:00 Vaba aeg / Свободное время / Free time
  • 18:00  Õhtusöök / illalinen / ужин / dinner (restoran Salvadore, hotell Inger)

Stendiettekanded / Poster session / стендовые доклады (aud 129)

  • Анатолий Коньшин (Кудымкар): Имя Григория Нечаева в советской лингвистике
  • Светлана Нагурная (Петрозаводск): Повышение престижа младописьменных языков Карелии
  • Виктория Титова (Izhevsk): Сопоставительный анализ творчества удмуртского писателя Кузебая Герда и шотландского поэта Роберта Бёрнса
  • Ольга Максимова (Izhevsk): Литературный язык и язык удмуртской художественно-документальной прозы
  • Denis Kornilov (Izhevsk - Tartu): Дигитализация фольклорного аудиоматериала как один из способов ревитализации удмуртского языка

* konverentsi täpne ajakava Eesti keele instituudi koduleheküljel

Kontakti nimi: 
Szilard Tibor Toth
Kontakti e-post: 
Szilard.Toth@ut.ee
Toimumiskoht: 
TÜ Narva kolledž