Uus programm tekitab noortes elevust

Tartu Ülikoolis algas sel õppeaastal programm «Talendid Tartusse!», millega pakutakse sajale andekale Eesti noorele ahvatlevaid lisaõpivõimalusi. Kolme kõige tublimat noort toetatakse õpingute ajal 10 000 euro suuruse stipendiumiga.

Õppeprorektor Aune Valgu sõnul püütakse programmi abil tuua Tartu Ülikooli senisest veel rohkem andekaid üliõpilasi ja pakkuda neile atraktiivseid õppimisvõimalusi.

«Eesti parimate gümnasistide jaoks on avatud uksed paljudesse maailma ülikoolidesse. Meie eesmärk on näidata neile ka Eestis intellektuaalselt maailma tipptasemel valikuid. Kuna paljudele neist võivad esimese kursuse ained olla juba tuttavad, pakume neile lisavõimalust tegutseda teaduses, ettevõtlusõppes või teiste noorte õpetamisel,» rääkis Valk.

Juba esimesel kursusel võivad noored tavalise õppetöö kõrval osaleda näiteks teadus- või ettevõtlusprojektides, omandada õpetamisoskusi või asutada ise teaduse huviringi.

Tartu Ülikooli ajakiri Universitas Tartuensis tegi programmi pääsenud noortega juttu ning uuris, miks nad üldse Tartusse õppima asusid ja mida nad programmilt ootavad.

Loe edasi ajakirja veebilehelt