Uudised

1. aprillil kell 17.30 tuleb lastevanemate akadeemiasse külla haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.
  • uudis
Seoses üleminekuga eestikeelsele õppele on Eesti Keele Instituut saanud väga suure ülesande – luua muukeelsete õpetamiseks üheksa kvaliteetset õppekomplekti.
  • #õppimine
  • #teadus
  • uudis
29. aprillil toimub Narva kolledžis konverents „Mõistmise mustrid: arusaamad, traditsioonid ja identiteet tänapäeva maailmas“, mille teema on väärtuste kujunemine ja traditsioonide ning pärimuse roll, aga ka usaldus, sotsiaalsed representatsioonid ja identiteet.
  • #teadus
  • uudis
Märtsikuu Narva Jazz Club’i kontsertõhtu toob 28. märtsil kell 19 muusikasõprade ette Eesti muusika elava legendi, karismaatilise saksofonisti Lembit Saarsalu koos kahe meisterliku kitarrimängija Ain Agana ja Andre Maakeriga.
  • uudis
15. märtsil kogunes Narva üle mitme aasta rekordarv – 27 osalejat kaheksast erinevast koolist - "Hansenist Tammsaareni" võistulugemisele.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
​​​​​​​22. märtsil toimuvad kolledžis seminarid Kõneravi.ee digitaalse harjutusvara kasutamiseks. Seminaridele on oodatud õpetajad, HEV-koordinaatorid ja eripedagoogid ja teised huvilised. Päeva lõpus kohtub kõneravi.ee meeskond Narva lastevanematega.
  • uudis
Kui soovime, et Eestis saaks igal pool eesti keeles suhelda, siis alustame endast.
  • arvamus
Selle aasta esimene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri pöörab pilgu Ida-Virumaa poole ja tutvustab seda, kuidas ülikool toetab piirkonda õiglasel üleminekul.
  • #kestlikkus
  • uudis
​​​​​​​14. märtsil ootame kõiki kolledži üliõpilasi, töötajaid ja sõpru tähistama emakeelepäeva.
  • #õppimine
  • uudis
Tootmises vajalike andmepõhiste rakendustehnoloogiate arendamine Ida-Virumaal
  • #teenused
  • uudis
Akrediteeringu raames korraldatakse lühiajalisi rahvusvahelisi õppereise õppetöö raames välismaale, muudetakse noorsootöö kutseala kogukonda rahvusvahelisemaks, soodustatakse õppejõudude õpirännet nii Eestisse kui välismaale.
  • #rahvusvaheline
  • uudis
Lõimumisvaldkonna süvauuringu põhitulemusi tutvustab 12. märtsil uuringu vastutav toimetaja, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Marju Lauristin. Kantar Emor juhtekspert Jaanika Hämmal avab põhjalikumalt tööturu ja võrdsete võimaluste teemad.
  • uudis
Akadeemia esimene külaline on Natalja Mjalitsina, kes räägib 13. aprillil vene lapsevanema rollist eestikeelses õppes.
  • uudis
​​​​​​​4. märtsil Tartu Ülikooli Narva kolledžis toimunud infopäeval tutvustati Ida-Virumaa õpetajatele ja koolijuhtidele täiendus- ja ümberõppe ning keelelähetuse ja -praktika võimalusi, et toetada neid eestikeelsele õppele üleminekul.
  • uudis
Tammsaare loomingu võistulugemise Ida-Virumaa voor toimub 15. märtsil kell 11 Tartu Ülikooli Narva kolledžis.
  • #kooliõpilasele
  • uudis
Koolituse eesmärk on kujundada eri haridusastmete õpetajate kliimahoidlikke teadmisi, oskusi ja väärtushoiakuid ja toetada seeläbi kliimasõbraliku ühiskonna kujunemist.
  • uudis
4. märtsil algab Narva riigigümnaasiumides valikainete nädal, mil Tartu Ülikool pakub õpilastele kolme valikkursust. Ülikool hoogustab sellest õppeaastast koostööd kõikide Ida-Viru gümnaasiumidega.
  • #sisseastumine
  • uudis
Infopäev Ida-Virumaa õpetajatele ja haridusasutuste juhtidele esmaspäeval, 4. märtsil kell 15 Narva kolledžis ja zoomis.
  • uudis
Narva kolledži juhtimiskool koondab Ida-Viru piirkonna juhte, kellel on võimalus kord kuus kohtuda, saada uusi teadmisi ja omavahel suhelda.
  • uudis
Kuidas läheb kaks aastat pärast täiemahulise sõja algust neil Narva kolledžis õppivatel Ukraina noortel, kellest Universitas Tartuensis veidi üle aasta tagasi kirjutas?
  • #ülikoolist
  • ajakiri