Дни родственных финно-угорских народов: Концерт фольклорного ансамбля «Мерема» (Республика Мордовия, РФ) | University of Tartu Narva College

15.10.2019 - 18:00 - 18:45

Kollektiivi põhieesmärgiks on tutvustada  mordva rahva (ersade ja mokšade) folkloori nii Mordva Vabariigis kui ka väljaspool seda. Nad  tegelevad ekspeditsioonidelt kogutud  traditsiooniliste riituste ja tavade, samuti mitmehäälse laulutraditsiooni tutvustamise ja propageerimisega. Ansambli eripäraks on energeetika, millega nad suudavad haarata pealtvaatajaid nii, et need muutuvad kontserdi osalisteks laval. Ansambel on tuntud Venemaal, kui ka Eestis, näiteks on esinetud Viljandi Pärimusmuusikafestivalil.
Ansambli juhendajaks on  Katerina Modina, ta on  lõpetanud Mordva Riikliku Ülikooli ning töötanud sama ülikooli juures rahvuskultuuri instituudis rahvamuusika lektorina. Modina on mitmete piirkondlike, regionaalsete ja rahvusvaheliste rahvalaulu konkursside laureaat. Ansambel tuleb Eestisse 15.10 viie liikmelisena.

Концерт пройдет в галерейном зале Нарвского колледжа ТУ. Вход на мероприятие свободный.

Ürituse kaaskorraldajaks on MTÜ Fenno-Ugria Asutus (Tallinn) ja Narva Linnavalitsus.

Szilárd Tóth
Szilard.Toth@ut.ee