Литературный клуб: Александр Калетский | University of Tartu Narva College

Литературный клуб: Александр Калетский

21.09.2017 - 14:00 - 16:00

В четверг, 21 сентября в литературном клубе Нарвского колледжа ТУ состоится встреча с всемирно известным Александром Калетским.

Кто он?

Художник, актёр и певец.

А писатель?

Alexander Kaletski avaldas oma autobiograafilise romaani "Metroo" 1985. aastal USAs. Bestselleriks muutunud teos kujutas peene huumori ja irooniaga „õnnelikku elu“ Nõukogude Liidus, „riigis, mis määras oma totalitaarse absurdimaigulise süsteemiga mitmekümne aasta vältel miljonite inimeste igapäevast elu ja saatust.“

Почему он приезжает в Эстонию?

Alexander Kaletski romaani "Metroo. Maa-alune romaan" eestikeelne tõlge ilmub kirjastuselt Nornberg & Co.  Kirjanik tuleb raamatu esitlusele Tallinna 20. septembriks.
Autor viibib Eestis kolm päeva, tulles esinema ka Narva.

Где он вырос?

„Alexander Kaletski (snd 1946) veetis oma lapse- ja koolipõlve Moskva lähedal Tuulas. Ta õppis aastail 1965–1969 Moskvas Štšukini-nimelises teatriinstituudis, mille lõpetamise järel töötas teatris, osales filmides ja esines televisioonis, tehes andeka näitlejana nõukogude oludes silmapaistvat karjääri. Kuid samal ajal korraldas ta Moskva underground-ringkondades oma taieste näitusi ja oli tuntud nõukogudevastaste laulude esitajana. Alexander Kaletski emigreerus Nõukogude Liidust poliitilistel põhjustel 1975. aastal Lääne-Euroopasse ja asus hiljem elama Ameerika Ühendriikidesse.“

Какой вид искусства он взращивает?

„USAs saavutas ta tuntuse kunstnikuna, kes New Yorgi tänavailt leitud pappkaste kasutades ja neile maalides lõi oma kunstistiili, nn cardboard-stiili. Tänapäeval tunnustatud visuaalkunstnikuna on ta pühendunud õlimaalide, kollaažide ja skulptuuride loomisele ning videokunsti viljelemisele.“ ​

Что будет происходить в колледже 21 сентбяря в 14:00?

Koostöös kirjastusega Nornberg & Co  toimub kohtumine autoriga, kus ta räägib oma elust, loomingust. Plaanis on tutvustada raamatut vene keeles, aga kui soovitakse, siis valdab ta hästi ka inglise keelt. Autor esitab kitarri saatel ka mõned laulud.

Kirjastus Nornberg & Co  müüb kohapeal soodushinnaga raamatuid, kuhu saab võtta autogrammi (raamat peaks tulema trükikojast 8. septembril).

Мероприятие бесплатное.

Enda Trubok