В гостях у колледжа посольство США и программа Southwestern Advantage | University of Tartu Narva College

В гостях у колледжа посольство США и программа Southwestern Advantage

19.11.2019 - 13:00 - 14:30

Teisipäeval, 19. novembril tulevad Narva kolledžisse külla USA saatkonna ja ettevõte Southwestern Advantage esindajad, et kohtuda noortega, jagada kogemust ning julgustada noori reisima, maailma nägema ja omandama kogemusi, mida ainult koduriigis elades ei ole võimalik saada.

Southwestern Advantage on USA vanim otsemüügiettevõte, kes pakub Eesti tudengitele võimalust töötada suvel Ameerikas, saada kogemus teises kultuurikeskkonnas elamisest ja töötamisest. Nende eesmärk on aidata tudengitel arendada oskusi ja iseloomu, et tulevikus paremini hakkama saada.

See kord tuleb Narva külla Southwestern Advantage president Mr Dan Moore, USA saatkonna konsul Carlo Boehm ning Rick Ruth Washingtonist, kes on töötanud USA välissuhete osakonnas (Department of State) alates aastast 1975.

Üritusele on oodatud TUDENGID NING GÜMNASISTID.
Üritus on tasuta ning toimub inglise keeles.

------------------------------------------------------------------

DAN MOORE
Southwestern Advantage president Mr Dan Moore on töötanud koos üliõpilastega üle 40 aasta ja aidanud neil arendada oskusi ja iseloomu, mis on vajalik selleks, et saavutada oma elu eesmärke.Tema ettekande teema on "How to Prepare for a Future No One Can Predict" ehk kuidas valmistuda tulevikuks, mida ei ole võimalik ette ennustada. See ettekanne on loodud noortele ja räägib konkreetsetest oskustest, millede arendamine aitab neil olla edukas sõltumata sellest, mis ümbritsevas maailmas toimub. See on energiline ja lõbus ettekanne, milles osalemine on kindlasti kõigile tore.

CARLO BOEHM
USA saatkonna konsul Carlo Boehm vastutab USA saatkonnas viisade taotlemise protsesside sujuva toimimise eest. Ta on töötanud USA välissuhete osakonnas tänaseks 7 aastat - enne Eestit tegi ta sama tööd Frankfurt, Saksamaal ja Bishkek, Kõrgõzstanis. Enne USA valitsuses tööle asumist töötas ta muuhulgas vabatahtlikuna Tashkent, Uzbekistanis.Tema räägib laiemalt sellest, et miks võiks reisida, näha uusi riike ja läbi selle laiendada oma mugavustsooni. Ja kuidas välisprogrammides osalevad õpilased/tudengid on mingis mõttes oma riigi suursaadikud, kuna nad kohtuvad inimestega, kes muidu võibolla kunagi üldse ei kohtuks kellegagi Eestist.

RICK RUTH
Lisaks on meil külas Rick Ruth Washingtonist, kes on töötanud USA välissuhete osakonnas (Department of State) alates aastast 1975 and on olnud vastutav paljude vahetusprogrammide loomise ja elus hoidmise eest.Rick jagab noortega oma pikaajalise avaliku sektori diplomaatia teadmiseid ja kogemusi. Samuti valib Rick välja ühe õnneliku ülikooli või keskkooli noore inimese, kes võidab stipendiumi üheks tasuta vahetusprogrammiks USAs "Rick Ruth Public Diplomacy Scholarship" fondi tegevuse raames.

Anna Markova
Contact title: