Kaiti Lillipuu, Wikimedia Commons

Kuidas rohepöörde käigus õiglus tagada?

Õiglane üleminek taastuvenergiale ja kliimaneutraalsele majandusele tähendab ideaalis, et inimestele, kelle elu see puudutab, on tagatud töö ja elatis. Eestis räägitakse õiglasest üleminekust peaasjalikult Ida-Virumaal seoses põlevkivi kaevandamisega. Mida see aga täpsemalt tähendab?

Tartu Ülikooli ajakirja Universitas Tartuensis vestlusringis arutlesid õiglase ülemineku õigluse üle Tartu Ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm, Tartu Ülikooli sotsiaalse kommunikatsiooni kaasprofessor ja sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Margit Keller ja Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse instituudi direktor ja professor tenuuris Erkki Karo.

Loe lähemalt ajakirjast Universitas Tartuensis

Narva kolledžis toimub konverents „Mõistmise mustrid: arusaamad, traditsioonid ja identiteet tänapäeva maailmas“

Energiatehnoloogia

Ülikool toob Ida-Virumaale tippspetsialiste ja tulevikutehnoloogiaid