Tartu Ülikooli Narva kolledž

Narva kolledžis toimus noorsootöö kutseala kogukonna viienda hooaja avaseminar

9. veebruaril toimus Tartu Ülikooli Narva kolledžis noorsootöö kutseala kogukonna viienda hooaja avaseminar. Kogukonnas on nüüdseks 25 mentorit, kes esindavad 21 erinevat noortevaldkonna organisatsiooni üle Eesti.

Kutseala kogukond ühendab tudengeid ja praktiseerivaid noorsootöötajaid üle Eesti, luues üliõpilasele võimaluse erialaseks arenguks ja suhete loomiseks juba õpingute varases etapis. Erinevalt traditsioonilisest praktikapõhisest mudelist, võimaldab Narva kolledži lähenemine tudengitel alustada koostööd valdkonna ekspertidega juba õpingute alguses.

Mentorid on kaasatud õppetöösse mitmel moel nt ekspertide ja lõputööde juhendajatena. Selline lähenemine rikastab õppekava ja tagab, et tudengid saavad väärtuslikke praktilisi kogemusi otse valdkonna professionaalidelt.

Kogukonna areng viie hooaja jooksul on näidanud, et vilistlased, kes on saanud juba töökogemuse noorsootöö valdkonnas, naasevad kolledžisse mentoritena, et toetada uusi tudengipõlvkondi. See tsükkel tagab pideva professionaalse arengu ja õppimise võimaluse kõigile osalistele.

Lisaks on kutseala kogukonna pidev arendamine loonud täiendavad võimalused rahvusvahelistumiseks. Nii on Erasmus+ õpirände akrediteering noorsootöö õppekavale avanud uusi võimalusi koostööks ja kogemuste vahetamiseks.

Lisainfot kogukonna ja selle tegevuste kohta leiate veebilehelt.

2024. aastal täitub 20 aastat noorsootöötajatele kõrghariduse andmise algusest Ida-Virumaal.

Narva kolledži üliõpilased olid keelepraktikal Pärnumaal

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

Tudengid õppimas

Ülikool toetab võimekaid esmakursuslasi praktiliste lisaõpivõimalustega