Kaja Karo

Tartu Ülikooli muuseumi hüpiknäitus „Vee ja leiva peale“

Kolledži 2. korrusel saab tutvusda kunstnik Kristina Viina illustratsioonidega Ken Irdi ja Kristiina Tiidebergi raamatule „Tartu Ülikooli kartseri lood“.

Üle kahesaja aasta vana Tartu Ülikooli peahoone pööningule on peidetud ülikooli ajalooline arestikamber ehk kartser – tunnistus akadeemia kunagisest laiaulatuslikust omavalitsusest ja värvikas üliõpilaselust. Juba ammuilma ei ole ühtegi tudengit sinna oma tegude üle järele mõtlema pandud ja kartserist on saanud osa ülikooli muuseumist.

2023. aasta aprillis andis Tartu Ülikooli muuseum välja Ken Irdi ja Kristiina Tiidebergi koostatud raamatu „Tartu Ülikooli kartseri lood“. Sinna tegi fantaasiarikkad illustratsioonid ja kaanekujunduse kunstnik Kristina Viin.

Näitusega saab Narva kolledži õppehoone 2. korrusel tutvuda 2. juunini 2024.

Narva Jazz Clubi kontsert

Narva Jazz Club’is esinevad Jaak Sooäär, Raul Vaigla ja Tanel Ruben