Kaja Karo

X Tammsaare võistulugemisel osales viimaste aastate suurim arv õpilasi

15. märtsil kogunes Narva üle mitme aasta rekordarv – 27 osalejat kaheksast erinevast koolist - "Hansenist Tammsaareni" võistulugemisele.

Peapreemia

Keed Sokolov, 12. kl, Rakvere Eragümnaasium, katkend teosest „Üle piiri“, õp Janne Jõeots ja Jaune Kimmel

Noorem vanuserühm (V-VI kl):

I koht Vitalija Smirnova, 6. kl, Sillamäe Eesti Põhikool, „Meie rebane“, õp Meeli Rjabova

II koht Aaron Krilovs, 6. kl, Toila Gümnaasium, "Tähtis päev", õp  Katrin Kivimeister

III koht Arina Jakovleva, 6. kl, Narva Vanalinna Pk, „Meie rebane“, õp Maria Kanevskaja

Eripreemiad:

Katerina Shekhireva ,5. kl, Sillamäe Eesti Pk, „Poiss ja liblikas“, õp Anneli Tjuljukov

Vladislava Yudina, 5. kl, Narva Kesklinna Kool, „Kandlemängija“, õp Helle Kuldsepp

Keskmine vanuserühm (VII-VIII kl)

I koht Ivita Korkus, 8. kl, Sillamäe Eesti Pk, „Laulik“, õp Meeli Rjabova

II koht Kristina Šutikova, 8. kl, Sillamäe Eesti Pk, „Mängisime“, õp Meeli Rjabova

III koht Johanna Aia, Laiuse Jaan Poska Pk, juh Helge Maripuu

Eripreemiad:

Polina Andrianova, 8. kl, Sillamäe Eesti Pk, „Tõde ja õigus“ I osa, juh Meeli Rjabova

Katrina Leonovitš,8. kl, Sillamäe Eesti Pk, „Kandlemängija“, juh Meeli Rjabova

Isabell Pungar, 8. kl, Laiuse Jaan Poska Pk, „Mängisime“, õp Helge Maripuu

Kristina Võssotskaja, 7. kl, Narva Vanalinna Pk, „Poiss ja liblikas“, õp Tatjana Guzikova

Vanem vanuserühm (IX-XII kl)

I koht Keed Sokolov, 12. kl, Rakvere Eragümnaasium, „Üle piiri“, õp Janne Jõeots ja Jaune Kimmel

II koht Arina Smorodina, 9. kl, Sillamäe Eesti Pk, „Varjundid“, õp Meeli Rjabova

III koht Martin Pilder, 11. kl, Narva Eesti G, „Lehekandja nr 17“, õp Maiu Nurka

Annabel Aadumäe, 9. kl, Jõhvi Pk, „Kuningas ja ööbik“ õp Õnne Kaskema

Annaliset Neiland, 9. kl, Jõhvi Pk, „Meie rebane“, õp Õnne Kaskema

Noorema vanuserühma žürii esimees oli emakeeleõpetaja Ene Kurme, liige, Enda Trubok; keskmise vanuserühma žüriiesimees oli Samuel Golomb, liige Kaja Karo; vanema vanuserühma esimees Iivi Lepik, liige Urve Aja.

Eelregistreerus 30 õpilast, võistlustulle astus 27 õpilast kaheksast koolist, esitades katkendeid 18 erinevast Tammsaare teosest: „Tõde ja õigus”, „Kõrboja peremees”, „Meie rebane”, „Lehekandja nr 17”,”Üle piiri”, „Varjundid”, „Kandlemängija”, „Laulik”, „Tähtis päev”, „Poiss ja liblikas”, „Kuningas ja ööbik”, „Kodukäija”, „Kurblik nähtus”, „Laps”, „Armastus”, „Mängisime”, „Kõlblusõpetus õunaturul”, katkend kogumikust „Vargamäe lapsed”.

Võisteldi kolmes vanuserühmas. Võitjad lugesid võistulugemise lõpus peapreemiale.  Auhinna pani välja produktsioonifirma „Taska film”: kinopiletid värskele filmile "Elu ja armastus", mis on valminud Tammsaare samanimelise romaani ainetel.

12 õpilasega osales võistulugemisel Sillamäe Põhikool. Õpetaja Meeli Rjabova sõnul räägivad konkursil osalenud õpilased alati sellest teistele, sära silmis. "Seepärast iga aastaga meie koolist osalejate arv aina kasvabki. Tänu sellele konkursile loevad, mõistavad ja õpivad pähe muukeelsetest peredest õpilased omal soovil Tammsaare tekste ja see teeb südame soojaks," kommenteeris Rjabova.

2024. aasta on "Hansenist Tammsaareni" võistulugemise juubeliaasta: 20 aastat võistlust Järvamaal ja 10 aastat Ida-Virumaal. Nüüdseks on aastate jooksul viie minuti pikkusi tekste peast esitanud umbes 1700 noort. Seega võiksid nad lugemisketina esitada peast Tammsaare tekste 8500 minutit ehk umbes 142 tundi järjest.

Fotogalerii

Tartu Ülikooli päev Narvas

hackathon2024

Tartu Ülikool kutsub rohepööret toetavate digilahenduste häkatonile Ida-Virumaal